A házi segítségnyújtás


Házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybe vevõ személy saját lakókörnyezetében kell biztosítani az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges ellátást.

A házi segítségnyújtás keretében biztosítják:
Amennyiben a házi segítségnyújtás során szakápolási feladatok ellátása válik szükségessé, a házi segítségnyújtást végzõ személy kezdeményezi az otthonápolási szolgálat keretében történõ ellátást.
A házi segítségnyújtás igénybevételét megelõzõen vizsgálni kell a gondozási szükségletet. A szolgáltatás iránti kérelem alapján az intézményvezetõ, ennek hiányában a jegyzõ kezdeményezi az igénylõ gondozási szükségletének vizsgálatát a szakértõi bizottságnál. A szakértõi bizottság szakvéleményt ad a napi gondozási szükséglet mértékérõl.
A házi segítségnyújtást a szakvéleményben meghatározott napi gondozási szükségletnek megfelelõ idõtartamban, de legfeljebb napi 4 órában kell nyújtani. Ha a gondozási szükséglet a napi 4 órát meghaladja, a szolgáltatást igénylõt az intézményvezetõ tájékoztatja a bentlakásos intézményi ellátás igénybevételének lehetõségérõl.

Ha a szolgáltatást igénylõ személy egészségi állapota vagy személyes körülményei a szolgáltatás átmeneti jellegû vagy halaszthatatlan biztosítását teszik szükségessé, a házi segítségnyújtás az intézményvezetõ döntése alapján legfeljebb három hónapos idõtartamra a gondozási szükséglet vizsgálata nélkül is nyújtható. Amennyiben a gondozás három hónapot meghaladóan is indokolt, a gondozási szükséglet vizsgálatát kezdeményezni kell.